BUITENGEWOON
BABBELEN
In Buitengewoon Babbelen gaan we in gesprek met een medewerker van EEGA Groep. In deze eerste editie van 2022 gaan we Buitengewoon Babbelen met Dennis Henstra, Manager en Marketeer bij Pixelpanters.
Dennis, wat was jouw weg naar EEGA Groep toe?
“8,5 jaar geleden ben ik begonnen bij EEGA Groep als Junior Commercieel Medewerker. Dat was mijn eerste ‘serieuze’ baan. Daarvoor heb ik alleen bijbaantjes gehad. Mijn weg naar EEGA Groep was daardoor best kort. Al vrij snel besloot ik om mij te gaan specialiseren in marketing en communicatie. Sales lag mij niet zo en ik merkte dat ik beter was in marketing. Al snel werd ik marketingmedewerker en vanuit die functie ben ik doorgegroeid naar Marketingmanager van Pixelpanters.”
Wat zijn je doelen en drijfveren in je werk?
“Tijdens mijn jaren bij EEGA Groep ben ik mezelf beetje bij beetje leren kennen. Toen ik begon was ik slechts 20 jaar en had ik nog geen idee wie ik was en waar ik goed of slecht in was. Nu weet ik dat wel iets beter. Ik ben vanuit mezelf erg creatief, maar bijvoorbeeld slecht in structuur. Daarnaast vind ik het leuk om mensen te helpen zoeken naar wat zij leuk vinden, wat hun talenten zijn en waar ze voldoening uit halen. Ik vind het leuk om te zien als mensen met persoonlijke groei bezig zijn. Dit alles probeer ik zo goed mogelijk in mijn werk te balanceren.
Ik help mijn team om tot creatieve oplossingen te komen, zij helpen mij onder meer met structuur en zo versterken we elkaar. We werken aan onze persoonlijke groei door feedback-en evaluatiesessies en met behulp van onze ‘Research and Development-dagen’. Dagen waarop we nieuwe skills leren of onderzoek doen naar interessante onderwerpen. Mijn grootste doel en drijfveer is om steeds de marketing en communicatie van EEGA Groep, alle onderliggende bedrijven en de klanten van Pixelpanters naar een nieuw level te tillen. Dit alles in samen met mijn team en onze partners. Toen ik begon bij EEGA Groep was er eigenlijk vrij weinig op het gebied van marketing en communicatie. Het is mooi om te zien wat er sindsdien is ontstaan.”
Welke werkzaamheden of taken geven jou de meeste energie?
“Eigenlijk alles waarin ik creatief bezig mag zijn. Bijvoorbeeld het bedenken van nieuwe concepten of het uitdenken van een nieuwe creatieve campagne. Ook vind ik het leuk om mee te denken bij het creatieve proces tijdens het maken van een website. Meestal kijken wij goed naar de kernwaarden van een bedrijf en de mensen die het bedrijf maken. Aan de hand van die kernwaarden proberen wij een passend design te maken. Hiervoor moet je verbanden kunnen zien. Soms kies je voor de overduidelijke keuze, soms graaf je heel diep en vind je iets wat nog niemand heeft gezien. Het geeft mij energie als een klant of collega, bijvoorbeeld binnen een van de EEGA Groep bedrijven, enthousiast is over het eindresultaat.”
Als je met een bekend persoon een maand mocht ruilen van leven en werk, wie zou dat zijn?
“Als ik een maand mocht ruilen met een bekend persoon, dan zoek ik het toch in een hele andere hoek dan waar ik nu in actief ben. Dan zou ik kiezen voor Eelke Kleijn of Ben Böhmer. Twee ‘modern day composers’ die enorm creatieve muziek maken en live spelen. Toch wel de ultieme manier van creatief bezig zijn. En je mag daarvoor ook nog eens naar de mooiste plekken op aarde reizen. Het lijkt mij fantastisch om een maand in hun studio’s met apparatuur te werken.”
Hoe ziet jouw ideale dag eruit?
“Mijn ideale dag is in één woord: ‘afwisselend’. Ik kan mij wel uren stukbijten op iets, maar ik moet daarbinnen wel veel kunnen switchen tussen taken. Urenlang bezig zijn met hetzelfde is voor mij niet weggelegd. Dan raak ik snel mijn focus kwijt. Ik vind het fijn om deels met mensen in gesprek te zijn (al videobellend of face-to-face) en deels mezelf als het ware op te sluiten en aan de slag te gaan. Meestal zet ik dan een podcast op, want in complete stilte kan ik niet werken. ‘Bakkie Bakkie Podcast’, ‘RUBEN TIJL RUBEN’ en ‘Man man man, de podcast’ vind ik qua podcasts echte aanraders.”